Tänä aamuna Iltalehdestä löytyi kaikkien klikkiotsikoiden äiti. Sinänsä otsikossa ei ollut asiasisältöön nähden mitään virhettä, mutta voisivat nyt vähän ajatella aamu-unisia ihmisiä kun kirjoittavat otsikon ”Väyrynen nousee presidentiksi”.
Jos tilastot paljastavat sydänvikaisten kuolleisuudessa äkillisen nousupiikin tiistaina 4.11.2025, niin tiedetään mihin syyttävä sormi osoittaa.
Onnea Keski-Suomen poliisille konnajahdissa!
5 tuntia sitten
1 kommentti:
Niin no, tulee kysyneeksi, että olisko Väykkä sittenkään huonompi pressa, kuin tämä nykyinen pelle? Eihän se kamreeri Salekaan nyt häikäissyt pressana, vaikka hoiti kyllä homman, mutta mistä sitten uusi Urkki? Nythän pähkäillään Marinin paluuta kotimaan politiikkaan avauksena pressanvaaleja silmällä pitäen. Ei saatana sentään!
Lähetä kommentti